4) požár – 10.1.2024

15,58 – 00,35 > Jednotka povolána do Želkovic na požár stodoly. Při příjezdu na místě jednotky Hořovice, Beroun a Lochovice. Z rozhodnutí velitele zásahu byl jeden člen pověřen zřízením čerpacího stanoviště na místním rybníku a zajištěním zásobování vodou. Další člen byl pověřen velením na úseku vyskladňování zasaženého sena, kde byl použit ProPak na zapěnění vany s obilím, tak aby do něj nepadaly hořící části střešní konstrukce. Vyskladňování bylo průběžně monitorováno termokamerou. Ostatní členové, v dýchací technice, prováděli hasební práce na svěřených úsecích, a to při vyvážení sena, hašení střešní konstrukce a ochraně nezasažené části objektu. Po setmění bylo požářiště nasvětleno z CAS-10. CAS-32 prováděla po celou dobu kyvadlovou dopravu vody. Po 21 h došlo ke střídání členů, přičemž i nadále bylo prováděno zásobování hasební vodou a ochrana nezasažených prostor. Po redukci sil a prostředků se jednotka z rozhodnutí velitele zásahu vrátila zpět na základnu. Technika CAS-10 MB VARIO s osádkou 1+2, CAS-32 T-815 s osádkou 1+3 a DA Ford Transit s osádkou 1+3.