27) technická pomoc – 2-3.6.2024

18,09 – 21,24 > Jednotka povolána k přívalové povodni v obci Radouš. Po příjezdu a dohodě s velitelem zásahu bylo prováděno odčerpávání dvou lagun, pomocí plovoucího čerpadla a čtyř sklepů, za pomoci elektrického kalového čerpadla na 230V. Po ukončení této činnosti se jednotka z rozhodnutí řídícího důstojníka přesunula na monitoring potoka Chumava a obce Neumětely. Technika CAS – 10 MB VARIO s čerpacím vozíkem a osádkou 1+2, DA – Ford Tranzit s lodním přívěsem a osádkou 1+1.

Na základně v pohotovosti další 3 členové.

3.6.2024: 10,08 – 13,53 > nejprve byla provedena činnost v Neumětelých a následně se jednotka přesunula do Radouše. Zde bylo provedeno vyčerpání dvou studní, za pomoci elektrického kalového čerpadla 400V a elektrocentrály. Poté ještě bylo provedeno uzavření komunikace, po dobu kácení poškozeného stromu. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu. Technika DA – Ford Tranzit s čerpacím vozíkem a osádkou 1+5.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *