32) taktické cvičení – 16.5.2019

9,25 – 12,38 > Jednotka povolána na taktické cvičení – hromadná dopravní nehoda na dálnici. Cvičení probíhalo v Tlustici na letišti, kde bylo nasimulované dálniční těleso. Po příjezdu jednotce přidělena dvě do sebe zaklíněná vozidla. Provedeno protipožární opatření, odpojení akumulátorů a zasypání uniklých provozních náplní sorbentem. Pro stabilizaci havarovaných vozidel byly použity stabilizační tyče a dřevěné klíny. První předlékařská pomoc byla poskytována ve spolupráci s záchrannou službou. Boky vozidel odstraněny hydraulickým kombinovaným nástrojem a nůžkami. Poté zraněné osoby postupně transportovány a předány záchranné službě. Po ukončení cvičení byl proveden úklid a jednotka se vrátila zpět na základnu. Technika CAS-10 MB VARIO s osádkou 1+4.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *